3 Duyuru | 84 Karıncalar | 23 Üreticiler

1-3 Ekim Karınca Kampı

findikhasadi

Sevgili Hasat Zamanı üyeleri,

Hasat zamanı projemiz yavaş ve emin adımlarla ilerlerken, sizlere 1-3 Ekim tarihleri arasında Yeryüzü Ekoköyü’nde organize etmeyi planladığımız Karınca Kampını müjdelemek istiyoruz. 

Bildiğiniz gibi Hasat Zamanı projemiz şehir ve kırsal arasında kaybolan bağları yeniden oluşturmak için geliştirdiğimiz yollardan biri. Bu yolda birliktelik ve paylaşım en önemli araçlarımız. Bu nedenle karıncalarla doğada buluşmak; oyunlar, sohbetler ve yapacağımız bazı ufak işlerle birlikteliğimizi güçlendirmek niyetindeyiz. Bu üç gün boyunca yapacağımız sohbetlerde şehirdeki tüketimden, kırsalda doğayla uyumlu üretim dediğimizde neler anladığımıza kadar hayatımızın temelini oluşturan süreçleri konuşacağız. Bu sohbetler üzerinden üretim ve tüketim, doğa ve insan, insan ve insan arasındaki bağların bugününe bakıp, hem Hasat Zamanının geleceği hem de bireysel olarak yarınlarımız için hayaller kuracağız.

Etkinlikleri Yeryüzü Derneği’nin Sakarya Pamukova’daki ekoköyünde yapacağız. Konaklamayı tercihe göre gönüllülerce inşa edilen saman evde(Burcu Evi) veya çadırlarda gerçekleştireceğiz.

 Yeryüzü Ekoköyü’nde gerekli malzemeler, tanıdığımız, güvendiğimiz üreticilerden gıda topluluğu aracılığı ile sağlanmaktadır ve üç günlük kamp süresince gerekli gıda malzemeleri için katkı payı kişi başı 75 TLdir. Katkı payını ödeyemeyecek arkadaşların bize durumlarını belirtmelerini rica ediyoruz. Kamp süresince yemek hazırlıkları, temizlik vb. konuların düzenine tüm katılımcılarla beraber karar verip, günlük işleri el birliği ile yapacağız. 

Kampa katılacak karıncaların, kampın başından sonuna üç gün boyunca bizimle beraber olmasını çok önemsiyoruz ve bu üç gün içinde herkesin birbiri ile etkin bir şekilde iletişim kurabilmesini istiyoruz. Bu nedenle katılımcı sayısını 20 kişi olarak belirledik. Kontenjan kısıtlı olduğu için son başvuru tarihi 25 Eylül’dür.

Bu fikir sizi de bizim kadar heyecanlandırdıysa karınca kampında buluşmak için hasatzamani@yeryuzudernegi.org e-posta adresinden bize yazmanızı bekliyoruz. 

 Hasat Zamanı Ekibi

«

Bir cevap yazın

Yeryüzü Derneği 2015