3 Duyuru | 84 Karıncalar | 22 Üreticiler

Hasat zamanı nasıl işler?

Hasat zamanına katılmak isteyenler, sisteme ücretsiz olarak kayıt olduktan sonra üretici ya da karınca profillerini oluşturabilirler. Elbette proje gönüllülerimiz dileyene yardım edecek, onların yerine bu işi yapabileceklerdir.

Üreticiler, profil oluştururken, nerede ve nasıl üretim yaptıklarına ilişkin detayları, yaşam alanlarından ve üretim süreçlerinden fotoğrafları ve iletişim bilgilerini paylaşırlar. Önceliğimiz doğanın canını acıtmadan, doğaya karşı değil, doğayla birlikte, kardeşçe bir yaşamın ve üretimin parçası olmaktır. Yeryüzü Derneği bünyesinde bir araya gelen Hasat Zamanı ekibi, üretici ile doğrudan iletişime geçer. Bu etkileşim sonucunda sisteme girişi uygun görülen üreticilerin profilleri onaylanır ve üretici artık sistemde ilan verebilir.

Duyurular, üreticiler tarafından iş gücüne ihtiyaç duydukları zaman oluşturulan ilanlardır. Üretici ilanında hangi iş için, hangi zaman aralığında, kaç kişiye ihtiyacı olduğunu ve çalışanlara hangi koşullarda, ne kadar ücret ödeyebileceğini belirtir.

Karıncalar, hasat zamanı üzerinden kendilerine bir profil oluştururlar, eğer daha önceden benzer deneyimleri varsa deneyimlerini ve fotoğraflarını profillerinde paylaşabilirler. Profillerini oluşturan karıncalar, harita üzerinden duyuru ikonlarına tıklayarak ya da duyurular sayfasından duyuruları inceleyerek, çalışmak istedikleri işler için üreticilerle iletişime geçebilirler.

Çalışmak isteyecekleri bir alan bulan karıncalar, duyurular üzerinden üreticilerle iletişime geçerek kendi süreçlerini başlatacaktırlar. Tabii ki Hasat Zamanı Topluluğu olarak, bizler de üretici ve karıncaların, deneyimlerinden faydalanmak ve çalışmalarını referans olarak görmek isteyeceğiz. Bunun için iki yolumuz var; yorumlar ve günlük.

Yorumlar, üreticilerin ve karıncaların yaşadıkları deneyim sonrası fikirlerini paylaştıkları alandır. Bu yorumlar sayesinde, daha sonra beraber çalışmak isteyecek kişilere referans olacağı için bizim için çok elzemdir.

Günlük, herkese açık bir blog olarak işler, hem üreticiler, hem de karıncalar yaşadıkları deneyimleri, öğrendiklerini bizlerle günlükte paylaşabilirler. Bu paylaşımlar sosyal medyada yayınlanarak, daha çok insana ulaşacaktır.

« »

Bir cevap yazın

Yeryüzü Derneği 2015